Budownictwo i architektura : Seoul Memorial Park / Haeahn Architecture

Park Young-chae Architekci: Haeahn Architecture Lokalizacja: Seul Projekt Rok: 2012 Zdjęcia: Park Young-chae + 16 Obszar projektu: 18 000 m2 Powierzchnia terenu: 36 000 m2 Klient: Seoul Municipal Facilities Management Corporation Zacisznie położone w górach od tętniącej życiem bramy autostradowej, Seoul Memorial Park znajduje się w spokojnej dolinie Woo-Myun Mountain na obrzeżach Seulu, w Korei Południowej.
Seoul Memorial Park to krematorium zbudowane w harmonii z naturalnym ukształtowaniem terenu, które wcześniej służyło do uspokojenia malowniczych widoków do medytacyjnych wędrówek pieszych, a teraz jest przekształcone w sanktuarium na uroczyste rytuały kończące podróż życia.
Canvas dla Land Art.
Park Young-chae Aby przezwyciężyć niechcianą reakcję społeczności, krematorium miało być nie zbudowane .
budynek.
Zamiast tego, Seoul Memorial Park pojawia się jako forma.
Land artu.
wkomponowane w istniejącą topografię z płynnym szeregiem form architektonicznych i motywów.
Wklęsły w środku parku, znajduje się dziedziniec objęty szeregiem rytuałów poświęconych odrębnym funkcjom.
Te przestrzenne warstwy graniczące z dziedzińcem rezonują z odległości wraz z okolicznymi górskimi szlakami i grzbietami.
Dwupiętrowe wysokie krematorium, ustawione w krzywoliniowym pasie wzdłuż dziedzińca, ma konstrukcję dachową połączoną w sposób, w jaki płatki kwiatów nawzajem się nawzajem, przerywane odblaskowym basenem w samym sercu dziedzińca.
Komfort w ostatecznej podróży.
Park Young-chae Rodziny w żałobie podejmują ostatnią podróż rozstania, okrążając dziedziniec wzdłuż ścieżki przypominającej duchowe przestrzenie ze sklepionymi sufitami i pośrednim oświetleniem.
W kierunku alkowy kremacyjnej sufit wznosi się drastycznie jako czysta opowieść nad triforum.
Po zakończeniu ścieżki meandrujący ogród pociesza pozbawionego życia.
Gdy woda z góry spływa i daje życie ogrodowi, można przypominać o przemienieniu smutków na cześć harmonii w naturze.
Ogród mieni się promieniami słońca, szepcze śniegiem i tańczy z wiosennymi deszczami.
Pora po sezonie, spokój jest odkrywany, a duch odnawia się.
Tak jak natura została rozpuszczona w budynku, który miał spocząć w dolinie, Park Pamięci w Seulu został wcielony w dzieło sztuki, by uczcić życie i przemienić boleści.
Plan 01
[więcej w: olx łuków, germapol, zabrzańska spółdzielnia mieszkaniowa ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: germapol olx łuków zabrzańska spółdzielnia mieszkaniowa

Przeczytaj też:
Budownictwo wczoraj i dzis : Raz w życiu: Podróże i czas wolny na nowo

Raz w życiu przedstawia kuszące nowe możliwości odkrywania i relaksu, które na nowo definiują ideę luksusowych podróży. Książka prezentuje miejsca docelowe o jakości poza powierzchowną pompą, która stanowi świadomy wybór dla spowolnienia naszego gorączkowego życia. Inspirujące przykłady obejmują zachwycające hotele w domkach na drzewie, niesamowite ekologiczne ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa, w których goście pomagają w pracy, […]

Przy rozwiazywaniu zadan dynamicznych zwiazanych z zageszczaniem przez wibrowanie mieszanek betonowych konieczne jest, zatem stosowanie równan charakteryzujacych wlasciwosci sprezyste i niesprezyste

W procesie wibrowania oddziaływanie drgań na mieszankę wywołuje wzajemne przemieszczenie cząstek i, co jest tego skutkiem, wyraźnie zmniejsza siły połączeń między nimi. Drganiu każdej z cząstek, składających się na mieszankę, przeciwdziałają tu sprężyste połączenia między nimi, których przezwyciężenie nie wymaga zużycia energii i połączenia niesprężyste, których przezwyciężenie związane jest z rozproszeniem energii w materiale. Amplituda […]

Miejsca postojowe

W razie potrzeby miejsca postojowe mogą być urządzone odpowiednio do potrzeby w części szerokości trawników. Przekrój ten może służyć do łączenia większych obszarów zieloności i może już stanowić w tej postaci cześć składową systemu terenów zielonych całego miasta. Może on być racjonalnie stosowany wtedy, gdy miejsca skrzyżowań z ulicami poprzecznymi są rozłożone w dużych odległościach […]

DevURL
Partnerzy serwisu: