Architektura i nowoczesne budownictwo – Diamond House / Abis Arquitectura

Toni Elvar Architekci: Abis Arquitectura Lokalizacja: Sierra Dorada, Benidorm, Alicante, Hiszpania Architekci: Ángel Benigno González Avilés, M.
Isabel Pérez Millán Zespół projektowy: Emilio Cortés Saura Rok budowy: 2010 Zdjęcia: Toni Elvar, Vicente Martinez + 20 Obszar projektu: 324,9 m2 Inżynieria budowlana: Rafel Sanchís Zespół egzekucyjny: José Manuel Ballester Ruiz, José María Germán Cecilia Wykonawca: Construcciones Pagamu.
O SL Client: Design Houses Powierzchnia witryny: 1000 m2 Dom.
Diamond House ., przebudowany przez Abis Arquitectura, został zbudowany na jednym ze wzgórz, który dominuje nad miastem Benidorm i jest umieszczony na skalistej ziemi.
Jego tarasy i werandy są skierowane na południe, z widokiem na Morze Śródziemne i drapacze chmur w Benidorm.
Dom został znaleziony w stanie zaawansowanej degradacji, po wielu zmianach i nieplanowanych dodatkach w czasie, grożąc wymazaniem jego pierwotnego charakteru.
Oryginalny projekt, zaprojektowany przez architekta Luisa Jiméneza de Laiglesia w 1964 roku dla Pr-Mr.
Jean de la Croix cierpiał z powodu kolejnych modyfikacji, które ukrywały czystość jego struktury i konstrukcji podstawy.
Dom został wybudowany w latach 60-tych i tak, jakby był nieoszlifowanym diamentem, ukrywa pod warstwami bardzo szczególny układ konstrukcyjny, który staraliśmy się odzyskać i poprawić, pozbywając się niepotrzebnych wcześniej elementów architektonicznych.
.
Toni Elvar Diamentowy dom został przebudowany, aby pokazać swoją oryginalną geometrię i jego szczególną strukturę.
W tym celu usunięto wszystkie niepotrzebne elementy architektoniczne: poręcze, schody, kraty, kominy itd.
Powiększenie powierzchni domu oznaczało ponowne użycie każdej przestrzeni, używanej do przechowywania lub urządzeń elektrycznych, znajdujących się pod odkuwką sanitarną.
Miejsca te zostały ponownie wykorzystane i zostały przekształcone w główne piętro przy basenie i na poziomie tarasu.
.
Toni Elvar Tak więc całkowita powierzchnia domu wynosiła 324,90 kwadratowych metrów rozmieszczonych na trzech różnych piętrach.
Pierwszym z nich była podłoga z głównym wejściem do domu, położona pod gankiem.
zaprojektowany zgodnie z pojedynczą konstrukcją z betonu-.
Salon i kuchnia znajdowały się na drugim piętrze (parterze) z widokiem na basen, ogród i taras.
Cztery apartamenty ze wspaniałym widokiem na Morze Śródziemne zostały umieszczone na piętrze.
.
Toni Elvar Dostęp do domu od podstawy strony do głównego wejścia nie był łatwy.
Poprzez przywrócenie domu zbudowano większą rampę w celu ułatwienia dostępu do domu.
.
Toni Elvar
[więcej w: posadzka poliuretanowa cena, irsap, mpgn grudziadz ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: irsap mpgn grudziadz posadzka poliuretanowa cena

Przeczytaj też:
Okresleniem sil oporu mieszanki betonowej na drgania zajmowalo sie wielu badaczy

Określeniem sił oporu mieszanki betonowej na drgania zajmowało się wielu badaczy. Przyjmowali oni jednak w swych badaniach dość różne założenia podstawowe w zakresie rodzaju niesprężystych sił oporu. W wyniku analizy wielu opracowań w tym zakresie l. F. Rudienko wnioskuje, że niesprężysty opór mieszanki betonowej w bardzo małych przedziałach gradientów prędkości ma charakter lepkosprężysty, a przy […]

Wszystkie wymienione tu skaly piaskowc

Piaskowce rejonu Kłodzkiego z wyjątkiem Wambierzyc, wykazują bardzo dobre cechy techniczne i doskonałą odporność na wpływy, czynników atmosferycznych. Szereg kościołów i budowli zabytkowych, wykonanych z tego piaskowca zachowało się do dnia dzisiejszego w doskonałym stanie. Ze względu na małą nasiąkliwość i ścieralność piaskowce te nadają się na płyty chodnikowe, cokoły i partie przyziemne oraz na […]

Trzeciego dnia most obciazono do zniszczenia

Trzeciego dnia most obciążono do zniszczenia: najpierw w godzinach rannych doprowadzono do 100010 przeciążenia, a po półtoragodzinnej przerwie, zwiększono obciążenie aż do załamania konstrukcji, co nastąpiło przy 11,5 kN/m2 (845 kN). Wykresy ugięć obciążonego przęsła w środku jego rozpiętości. Unikalny jest wykres , ponieważ ilustruje zmiany ugięcia konstrukcji pod obciążeniem doprowadzanym do wartości krytycznej. Umożliwia […]

DevURL
Partnerzy serwisu: