Architektura i nowoczesne budownictwo – Diamond House / Abis Arquitectura

Toni Elvar Architekci: Abis Arquitectura Lokalizacja: Sierra Dorada, Benidorm, Alicante, Hiszpania Architekci: Ángel Benigno González Avilés, M.
Isabel Pérez Millán Zespół projektowy: Emilio Cortés Saura Rok budowy: 2010 Zdjęcia: Toni Elvar, Vicente Martinez + 20 Obszar projektu: 324,9 m2 Inżynieria budowlana: Rafel Sanchís Zespół egzekucyjny: José Manuel Ballester Ruiz, José María Germán Cecilia Wykonawca: Construcciones Pagamu.
O SL Client: Design Houses Powierzchnia witryny: 1000 m2 Dom.
Diamond House ., przebudowany przez Abis Arquitectura, został zbudowany na jednym ze wzgórz, który dominuje nad miastem Benidorm i jest umieszczony na skalistej ziemi.
Jego tarasy i werandy są skierowane na południe, z widokiem na Morze Śródziemne i drapacze chmur w Benidorm.
Dom został znaleziony w stanie zaawansowanej degradacji, po wielu zmianach i nieplanowanych dodatkach w czasie, grożąc wymazaniem jego pierwotnego charakteru.
Oryginalny projekt, zaprojektowany przez architekta Luisa Jiméneza de Laiglesia w 1964 roku dla Pr-Mr.
Jean de la Croix cierpiał z powodu kolejnych modyfikacji, które ukrywały czystość jego struktury i konstrukcji podstawy.
Dom został wybudowany w latach 60-tych i tak, jakby był nieoszlifowanym diamentem, ukrywa pod warstwami bardzo szczególny układ konstrukcyjny, który staraliśmy się odzyskać i poprawić, pozbywając się niepotrzebnych wcześniej elementów architektonicznych.
.
Toni Elvar Diamentowy dom został przebudowany, aby pokazać swoją oryginalną geometrię i jego szczególną strukturę.
W tym celu usunięto wszystkie niepotrzebne elementy architektoniczne: poręcze, schody, kraty, kominy itd.
Powiększenie powierzchni domu oznaczało ponowne użycie każdej przestrzeni, używanej do przechowywania lub urządzeń elektrycznych, znajdujących się pod odkuwką sanitarną.
Miejsca te zostały ponownie wykorzystane i zostały przekształcone w główne piętro przy basenie i na poziomie tarasu.
.
Toni Elvar Tak więc całkowita powierzchnia domu wynosiła 324,90 kwadratowych metrów rozmieszczonych na trzech różnych piętrach.
Pierwszym z nich była podłoga z głównym wejściem do domu, położona pod gankiem.
zaprojektowany zgodnie z pojedynczą konstrukcją z betonu-.
Salon i kuchnia znajdowały się na drugim piętrze (parterze) z widokiem na basen, ogród i taras.
Cztery apartamenty ze wspaniałym widokiem na Morze Śródziemne zostały umieszczone na piętrze.
.
Toni Elvar Dostęp do domu od podstawy strony do głównego wejścia nie był łatwy.
Poprzez przywrócenie domu zbudowano większą rampę w celu ułatwienia dostępu do domu.
.
Toni Elvar
[więcej w: posadzka poliuretanowa cena, irsap, mpgn grudziadz ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: irsap mpgn grudziadz posadzka poliuretanowa cena

Przeczytaj też:
Mieszanki te mozna rozpatrywac jako uklady strukturalne

Wiadome jest, iż w zakładach prefabrykacji w coraz większym stopniu stosowane są mieszanki betonowe o niższych stopniach ciekłości. Mieszanki te można rozpatrywać jako układy strukturalne, tj. tworzące struktury przestrzenne, które nie zmieniają się pod wpływem siły ciężkości. Układy te dla swojej zmiany wymagają przyłożenia określonej energii. Wpływ tej energii na mieszankę wyraża się tym, że […]

Kolorowa deska do krojenia

Mamy coraz większą słabość do pięknych i przydatnych rzeczy. W zasadzie trudno sobie wyobrazić dom bez drobnych przedmiotów.  Życie człowieka przebiega w otoczeniu drobiazgów. Tworzą one w raz z przedmiotami o słusznych gabarytach funkcjonalną całość. Zaletą drobnych przedmiotów jest to, że mieszczą się w dłoni, są lekkie i zazwyczaj proste w użyciu. Ciężko byłoby posługiwać […]

Przeznaczone do rozbiórki mosty umozliwiaja nieraz zdobycie niezwykle cennych doswiadczen

Przeznaczone do rozbiórki mosty umożliwiają nieraz zdobycie niezwykle cennych doświadczeń. Można bowiem wtedy przeprowadzać próby i badania wielkowymiarowe. Na przykład tego rodzaju badania przeprowadził Uniwersytet Tennessee (St. Zjedn. AP), obciążając do złamania 4 mosty drogowe w celu uzyskania danych o zachowaniu się całych konstrukcji.

DevURL
Partnerzy serwisu: