Architektura i nowoczesne budownictwo – Diamond House / Abis Arquitectura

Toni Elvar Architekci: Abis Arquitectura Lokalizacja: Sierra Dorada, Benidorm, Alicante, Hiszpania Architekci: Ángel Benigno González Avilés, M.
Isabel Pérez Millán Zespół projektowy: Emilio Cortés Saura Rok budowy: 2010 Zdjęcia: Toni Elvar, Vicente Martinez + 20 Obszar projektu: 324,9 m2 Inżynieria budowlana: Rafel Sanchís Zespół egzekucyjny: José Manuel Ballester Ruiz, José María Germán Cecilia Wykonawca: Construcciones Pagamu.
O SL Client: Design Houses Powierzchnia witryny: 1000 m2 Dom.
Diamond House ., przebudowany przez Abis Arquitectura, został zbudowany na jednym ze wzgórz, który dominuje nad miastem Benidorm i jest umieszczony na skalistej ziemi.
Jego tarasy i werandy są skierowane na południe, z widokiem na Morze Śródziemne i drapacze chmur w Benidorm.
Dom został znaleziony w stanie zaawansowanej degradacji, po wielu zmianach i nieplanowanych dodatkach w czasie, grożąc wymazaniem jego pierwotnego charakteru.
Oryginalny projekt, zaprojektowany przez architekta Luisa Jiméneza de Laiglesia w 1964 roku dla Pr-Mr.
Jean de la Croix cierpiał z powodu kolejnych modyfikacji, które ukrywały czystość jego struktury i konstrukcji podstawy.
Dom został wybudowany w latach 60-tych i tak, jakby był nieoszlifowanym diamentem, ukrywa pod warstwami bardzo szczególny układ konstrukcyjny, który staraliśmy się odzyskać i poprawić, pozbywając się niepotrzebnych wcześniej elementów architektonicznych.
.
Toni Elvar Diamentowy dom został przebudowany, aby pokazać swoją oryginalną geometrię i jego szczególną strukturę.
W tym celu usunięto wszystkie niepotrzebne elementy architektoniczne: poręcze, schody, kraty, kominy itd.
Powiększenie powierzchni domu oznaczało ponowne użycie każdej przestrzeni, używanej do przechowywania lub urządzeń elektrycznych, znajdujących się pod odkuwką sanitarną.
Miejsca te zostały ponownie wykorzystane i zostały przekształcone w główne piętro przy basenie i na poziomie tarasu.
.
Toni Elvar Tak więc całkowita powierzchnia domu wynosiła 324,90 kwadratowych metrów rozmieszczonych na trzech różnych piętrach.
Pierwszym z nich była podłoga z głównym wejściem do domu, położona pod gankiem.
zaprojektowany zgodnie z pojedynczą konstrukcją z betonu-.
Salon i kuchnia znajdowały się na drugim piętrze (parterze) z widokiem na basen, ogród i taras.
Cztery apartamenty ze wspaniałym widokiem na Morze Śródziemne zostały umieszczone na piętrze.
.
Toni Elvar Dostęp do domu od podstawy strony do głównego wejścia nie był łatwy.
Poprzez przywrócenie domu zbudowano większą rampę w celu ułatwienia dostępu do domu.
.
Toni Elvar
[więcej w: posadzka poliuretanowa cena, irsap, mpgn grudziadz ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: irsap mpgn grudziadz posadzka poliuretanowa cena

Przeczytaj też:
Budowa jezdni poziomowej

Poziom główny obejmuje ruch pieszy i kołowy. Poziom górny obejmuje instalacje i przewody elektryczne, oświetleniowe, często telefoniczne, przewody robocze tramwajów itd. Poziom dolny mieści przewody kanalizacji, wodociągów, elektryczne, gazowe, telefoniczne i inne. Zbytnie natężenie ruchu w poziomie głównym prowadzi konsekwentnie do rozczłonkowania go i przeprowadzenia pewnych jego grup do innych poziomów. Tak powstał w początku […]

Trend skandynawski najpopularniejszy styl wykończenia wnętrz.

Styl, w jakim urządzimy nasze wnętrza zależy od wielu czynników. Nazywany jest takim czy innymi dzięki zastosowanym kolorom i wzorom oraz rozejm użytych w jego wnętrzu dodatków. Ten trend utrzymuje się nie tyle w krajach Skandynawii, co w całej Europie. Najważniejsze w tym stylu jest dobranie jasnych kolorów, w tym najczęściej bieli. To założenie stwarza […]

Zaden matematyk czy statyk nie oczekiwal niezwyklego zachowania sie mostu Tacoma, które doprowadzilo do jego katastrofy.

Żaden matematyk czy statyk nie oczekiwał niezwykłego zachowania się mostu Tacoma, które doprowadziło do jego katastrofy. Dziś w wyniku badań wiadomo, że prędkości wiatrów, które mogą wywołać drgania mostów wiszących, zależą od częstotliwości drgań własnych konstrukcji. Most z długim przęsłem, charakteryzujący się niską częstotliwością własną, jest bardziej wrażliwy na obciążenie wiatrem. Konstruktor słynnych mostów amerykańskich: […]

DevURL
Partnerzy serwisu: