Architektura i nowoczesne budownictwo – “Century of the Child: Growing by Design, 1900 2000” w MoMA

Chica modularne krzesła dla dzieci.
1971 / Jonathan De Pas, Donato D.
Urbino, Giorgio DeCurso i Paolo Lomazzi Teraz do 5 listopada Muzeum Sztuki Nowoczesnej będzie prowadzić Century of Child: Growing by Design, 1900-2000, nowa ekspozycja badająca nowoczesny design i innowacje poprzez badanie rozwoju i dobrostanu dzieci.
Przed XX w.
Dzieciństwo nie było uważane za czas rozwoju ludzkiego mózgu.
Jak zauważa Ken Johnson podczas przeglądu wystawy, dzieci były uważane za małe osoby dorosłe, aby mogły pracować tak szybko, jak to możliwe .
Wiek XX zmienił to wszystko, a współczesna psychologia wywarła ogromny wpływ na badania nad dzieciństwem i rozwojem.
Projekt modernistyczny był kontynuowany, tworząc zupełnie nowy zestaw narzędzi, z których dzieci mogłyby wchodzić w interakcję, uczyć się i bawić.
Wystawa posiada asortyment mebli, zabawek, książek, gier i plakatów zaprojektowanych dla dziecka.
Czytaj dalej po przerwie.
Wystawa ułożona jest chronologicznie i pokazuje zmieniające się nastawienie do tego, czym jest dzieciństwo i co dziecko musi rozwinąć w dorosłość.
Kolekcja zawiera prace wybitnych projektantów i teoretyków.
Materiały dydaktyczne zamówione przez Marię Montessori.
Lata dwudzieste.
Friedrich Froebel, założyciel dziewiętnastowiecznego przedszkola, Maria Montessori, która opracowała program edukacyjny Montessori, ilustrator i projektant Antonio Rubino, malarz futurystyczny Giacomo Balla, artyści De Stijl, w tym Gerrit Rietveld, i rzeźbiarz Isamu Noguchi, są uczestnikami zgromadzonej wystawy twórczości umysły zasadniczo projektujące doświadczenie dzieciństwa.
Skuter Skippy-Racer.
do.
1933 / John Rideout W New York Timesie Ken Johnson wspomina o efektach ruchów w obrębie modernizmu, kierując projektem zabawek na wystawie w różnych kierunkach.
Komentuje wzrost konsumpcji, zmiany w politycznej ideologii i wzrost troski o higienę i bezpieczeństwo.
Wystawa obejmuje stuletnią historię wyzwań związanych z wychowywaniem dzieci i problemami społecznymi, które dominują w tych perspektywach.
Geopark, Stavanger, Norwegia.
2011 / Zdjęcie: Emile Ashley.
Dzięki uprzejmości Helen + Hard AS.
Wystawie towarzyszyć będzie wybór pokazów filmowych: Bez opieki małoletnich: Widoki młodzieży w filmach z kolekcji , które potrwają do 14 sierpnia.
Aby uzyskać pełny harmonogram, kliknij tutaj.
Szkolna ławka.
1946.
/ Jean Prouvé w The New York Times; Dzieciństwo stuletniego życia przez Kena Johnsona
[podobne: ile styropianu w paczce, folia ratunkowa, olx łuków ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: folia ratunkowa ile styropianu w paczce olx łuków

Polecamy rowniez:
Przeczytaj też:
Dekoracja do przyjęcia?

Decydując się na dekorację wnętrza w pewnym sensie ryzykujemy. Nie wiadomo czy to, co urodziło się w naszej głowie idealnie uda się przełożyć na ścianę w salonie czy kafelki w kuchni. Te działanie budzi strach, ale daje też ogromną satysfakcję, gdy dekorowanie w pełni się uda. Zdajemy sobie sprawę jak ważną kwestią jest odpowiednie dekorowanie […]

W pierwszym przypadku, przy oddzialywaniach w postaci drgan zageszczanie dokonywane jest przede wszystkim przez obnizenie lepkosci mieszanki

W pierwszym przypadku, przy oddziaływaniach w postaci drgań zagęszczanie dokonywane jest przede wszystkim przez obniżenie lepkości mieszanki. Pod wpływem działania występujących tu sił znacznie obniża się tarcie i zmniejszone zostają połączenia międzycząsteczkowe, w wyniku czego ułatwione zostaje przemieszczanie i zagęszczanie mieszanki. Oddziaływania te powodują chwilowe ,zwiększenie stopnia ciekłości mieszanki betonowej, zanikające po ustaniu drgań. W […]

Spekania wystepuja w wiekszosci mostów stalowych

Spękania występują w większości mostów stalowych, nawet starannie przeglądanych i w których na bieżąco są naprawiane uszkodzenia. Większość spękań jest wynikiem procesu wytwarzania stali, ale powstaje w związku z łączeniem elementów konstrukcji, np. przy przebijaniu lub wierceniu otworów albo przy spawaniu. Drobne uszkodzenia zwiększają się wskutek zmęczenia materiału i mogą osiągnąć wymiary krytyczne. Spękania kruche […]

DevURL
Partnerzy serwisu: