Architektura i nowoczesne budownictwo – “Century of the Child: Growing by Design, 1900 2000” w MoMA

Chica modularne krzesła dla dzieci.
1971 / Jonathan De Pas, Donato D.
Urbino, Giorgio DeCurso i Paolo Lomazzi Teraz do 5 listopada Muzeum Sztuki Nowoczesnej będzie prowadzić Century of Child: Growing by Design, 1900-2000, nowa ekspozycja badająca nowoczesny design i innowacje poprzez badanie rozwoju i dobrostanu dzieci.
Przed XX w.
Dzieciństwo nie było uważane za czas rozwoju ludzkiego mózgu.
Jak zauważa Ken Johnson podczas przeglądu wystawy, dzieci były uważane za małe osoby dorosłe, aby mogły pracować tak szybko, jak to możliwe .
Wiek XX zmienił to wszystko, a współczesna psychologia wywarła ogromny wpływ na badania nad dzieciństwem i rozwojem.
Projekt modernistyczny był kontynuowany, tworząc zupełnie nowy zestaw narzędzi, z których dzieci mogłyby wchodzić w interakcję, uczyć się i bawić.
Wystawa posiada asortyment mebli, zabawek, książek, gier i plakatów zaprojektowanych dla dziecka.
Czytaj dalej po przerwie.
Wystawa ułożona jest chronologicznie i pokazuje zmieniające się nastawienie do tego, czym jest dzieciństwo i co dziecko musi rozwinąć w dorosłość.
Kolekcja zawiera prace wybitnych projektantów i teoretyków.
Materiały dydaktyczne zamówione przez Marię Montessori.
Lata dwudzieste.
Friedrich Froebel, założyciel dziewiętnastowiecznego przedszkola, Maria Montessori, która opracowała program edukacyjny Montessori, ilustrator i projektant Antonio Rubino, malarz futurystyczny Giacomo Balla, artyści De Stijl, w tym Gerrit Rietveld, i rzeźbiarz Isamu Noguchi, są uczestnikami zgromadzonej wystawy twórczości umysły zasadniczo projektujące doświadczenie dzieciństwa.
Skuter Skippy-Racer.
do.
1933 / John Rideout W New York Timesie Ken Johnson wspomina o efektach ruchów w obrębie modernizmu, kierując projektem zabawek na wystawie w różnych kierunkach.
Komentuje wzrost konsumpcji, zmiany w politycznej ideologii i wzrost troski o higienę i bezpieczeństwo.
Wystawa obejmuje stuletnią historię wyzwań związanych z wychowywaniem dzieci i problemami społecznymi, które dominują w tych perspektywach.
Geopark, Stavanger, Norwegia.
2011 / Zdjęcie: Emile Ashley.
Dzięki uprzejmości Helen + Hard AS.
Wystawie towarzyszyć będzie wybór pokazów filmowych: Bez opieki małoletnich: Widoki młodzieży w filmach z kolekcji , które potrwają do 14 sierpnia.
Aby uzyskać pełny harmonogram, kliknij tutaj.
Szkolna ławka.
1946.
/ Jean Prouvé w The New York Times; Dzieciństwo stuletniego życia przez Kena Johnsona
[podobne: ile styropianu w paczce, folia ratunkowa, olx łuków ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: folia ratunkowa ile styropianu w paczce olx łuków

Przeczytaj też:
Szerokość kolistej jezdni

Minimalna średnica wynosi 18 m, pożądana jednak jest — 30 m. Szerokość kolistej jezdni winna objąć trzy pasma, tj. najmniej 9 m. Taki układ umożliwia przejazd po łuku wysepki pojazdów jadących z szybkością do 30 km na godzinę. Osiąga sie więc przez to płynność i szybkość ruchu w przylegających ramionach arterii, prowadzących do skrzyżowania wirowego.

Zloże w Nietulisku

Złoże w Nietulisku jest niejednolite i wykazuje znaczne różnice cech fizycznych w poszczególnych poziomach wyrobiska. Stąd powstała różnorodność opinii o przydatności tej skały do celów budowlanych. Niewątpliwie nie należy jej stosować na posadzki, stopnie, cokoły i partie przyziemne budynków, natomiast na pionowych okładzinach elewacji, wykonanych bez wyskoków i płaszczyzn poziomych, kamień ten wykazuje dostateczną odporność […]

Kolorowa deska do krojenia

Mamy coraz większą słabość do pięknych i przydatnych rzeczy. W zasadzie trudno sobie wyobrazić dom bez drobnych przedmiotów.  Życie człowieka przebiega w otoczeniu drobiazgów. Tworzą one w raz z przedmiotami o słusznych gabarytach funkcjonalną całość. Zaletą drobnych przedmiotów jest to, że mieszczą się w dłoni, są lekkie i zazwyczaj proste w użyciu. Ciężko byłoby posługiwać […]

DevURL
Partnerzy serwisu: